سئو چیست

SEO درواقع مخفف Search Engine Optimization است که عبارت است از افزایش مقدار و کیفیت ترافیک وارد شده به وب سایت شما از طریق نتایج ارگانیک و غیر رباتی موتور های جستجو.

برای درک بهتره این موضوع بیایید سئو را به چند بخش تبدیل کنیم :

  • کیفیت ترافیک : درواقع این موتور های جستجو هستند که کاربران را به وسایت شما هدایت میکنند. و این موتور های جستجو به عنوان شغلی شما و متحوای شما توجه خواهند کند به طور مثال شما یک پزشک هستید و خدمات درمانی ارائه میکنید درحالی که در وب سایت شما لوازم خانگی به فروش میرسد . این گونه ترافیک تقلبی است و باعث کاهش رنک وبسایت خواهد شد.
  • مقدار ترافیک : هرچقدر تعداد افزاد وارد شده به وبسایت بیشتر باشد نشان دهنده محبوبیت بیشتر شماست و هرچقدر این کاربران بیشتر در وب سایت شما بمانند به معنی این است که وب سایت شما از نظر محتوایی بسیار مفید است که موتور های جستجو توجه زیادی به این مسئله خواهند کرد.
  • ارگانیک بودن ترافیک : در گذشته به وسیله ربات های بازیدزن به صورت ماشینی به وبسایت ترافیک وارد میکردند و این باعث افزایش رنک وب سایت میشد . اما با اپدیت الگوریتم ها مخصوصا گوگل این روش منقضی شد و صرفا کاربرانی را در امار محاسبه میکردند که واقعا کاربر وب باشند.

سئو چگونه کار میکند؟

برای همه اتفاق افتاده است که چیزی را در google,yahoo,bing یا هر موتور جستجوی دیگری چیزی را مینویسید و بنگ ! برای شما لیست چند صفحه ایی از نتایج مرتبط نمایش داده میشود. با خود فکر کرده ایید در پشت این عملیات چه اتفاقاتی رخ میدهد؟

گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری به وسیله خزنده ها محتوای موجود در اینترنت را رصد و جمع آوری میکنند و بعد از اینکه این جمع اوری انجام شد به وسیله الگوریتم های فوق پیشرفته و البته پیچیده به شما نزدیک ترین نتایج را نمایش میدهد.

خدمات سئوی سایت

فاکتورهای مورد استفاده در الگوریتم جستجوگرها

الگوریتمی که موتور های جستجو آن را استفاده میکنند بسیار پیچیده و هوشمند است ولی فاکتور هایی وجود دارند که به شما این اجازه را میدهند که وب سایت خود را مطابق با این الگوریتم بهینه کنید . در تصویر زیر به چند مورد از این فاکتور ها اشاره میکنیم.

فاکتور های سئو
فاکتور های سئو

و این ساختار سئو است. بهینه سازی میتواند اشکال مختلفی داشته باشد. زیرا هر وب سایت موضوع و کاربرد خاص خود را دارد پس بنابر این سئو امری اختصاصی است.

گروه فنی مهندسی نگاره وب با استفاده از متحصصین مجرب در امر سئو میتواند وب سایت شما را سئو کند. برای دریافت مشاوره و قیمت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

 

تماس با بخش فروش
تماس با ما